Nejemocionálnější film který jsem kdy viděl – Pozemšťané

Pozemšťané (Earthlings)Včera jsem prožil nejemocionálnější chvíli v mém životě, až mi bylo z toho těžko. Sledoval jsem film Pozemšťané (Earthlings), zaměřující se na ohavnosti, které jsou páchány zvířatům po celém světě, jenom aby člověk ukojil svou touhu po mase, oděvu, zábavě a technologiích.

Opravdu tento dokument je pro silné nátury. Je to nejbrutálnější film, který jsem kdy viděl. Nejen já, ale každý kdo tohle viděl, musel uronit slzu. V žádném snu by mě nenapadlo, čím si musí zvířata na jatkách, ulicích, útulcích a ve vodě projít, aby se zpracovalo jejich maso, kůže, mléko a další živočišné produkty, nebo ukojila lidská touha po zábavě, jako jsou býčí zápasy, cirkusy, dostihy apod.

Nemám k tomu co dodat. Možná jen, kdo si myslí, že žijeme ve vyspělé civilizované zemi, žije v iluzi a nemá žádné ponětí co se tady na zemi děje.

Aby se začalo lidstvo ubírat dobrým směrem, musí se skoncovat s utrpením, které páchá na každém pozemšťanovi této planety. A pokud si myslíš, že se tu nic takového neděje, koukni se na tento film, možná ti otevře oči.

Dokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě). Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna. (ČSFD)

Na závěr chci poděkovat Jardovi, který podporuje Revoltu, že se v jednom rozhovoru zmínil o tomto filmu.

4 komentáře u „Nejemocionálnější film který jsem kdy viděl – Pozemšťané

 1. Tento film som videla cca pred polrokom a nedokázala som prestať plakať. To im ale nepomôže. Položila som si otázku: či aj ja chcem niesť zodpovednosť za to peklo svojim štýlom života? Odpoveď jednoznačná, nechcem a preto som svoj život a životný štýl musím zmeniť. Musím povedať, že to ani nebolo ťažké. Ani predtým som nekupovala kožušiny a kožené veci, kozmetiku som si tiež vyberala netestovanú, liekom sa vyhýbam.A myslím, že je to aj pre mňa lepšie, veď načo by museli testovať niečo, čo je neškodlivé. Zábava so zvieratami mi nikdy neprišla zábavná, skôr smutná,takže som ju nikdy nevyhľadávala. To posledné, konzumáciu mäsa vo mne zlomil tento film, odvtedy som ho do úst nevzala a musím povedať, že mi ani nechýba. Myslím, že toto bol odkaz tohto dokumentu. Začať každý od seba, vziať na seba zodpovednosť,aby sa to šialenstvo eliminovalo a aby stále menej ľudí platilo chamtivým a bezcitným nenažrancom, za ich hnusné produkty, ktorých výroba hraničí až s úchylnosťou a stojí za tým jediný cieľ – zarobiť aj za cenu šialeného utrpenia.

 2. Tohle je opravdu hrozné, ani se mi nechce věřit na jaké zemi to žiju… Kde je nějaká lidskost???
  Já jsem byla vegetarián už před tímto dokumentem, ale stejně jsem si u toho něco uvědomila: Jsem sice vegetarián, ale tyhle zvěrstva se dějou furt dál, tak jak to zastavit?! Ano ja na sebe můžu hledět s čistým svědomím, ale přesto zatím co tady píšu tenhle komentář, ve světě ty zvířata trpí: Třeba se zrovna vezou v transportu,nebo umírají na jatkách atd.
  A jak jim vlastě můžu pomoci?
  Jak to zastavit??
  Kolik ještě musí zemřít zvířat, aby jsme konečně otevřeli oči?
  Chci to zastavit, ale jak? Zítra zemře další tisíce zvířat… Fakt je mi z toho zle a chci to zastavit, proč to lidi nevidí?
  Nechtějí!!
  Když jsem to ukazovala mojí rodině ( oni maso jedí) řekli jen “vypni to!!; je to strašný” a pak si šli sednou ke stolu a poobědovat řízek… Takže jako jak to zastavit?
  Když lidi nemají ani snahu?
  Je pravda, že ty záběry jsou fakt hrozný, popravdě jsem to nebyla schopna dokoukat celý, skončila jsem u 3 bodu, jsem prostě citlivá osoba.
  Ale fakt to chci zastavit jednou pro vždy! Musíme se my, co vidíme normálníma očima, my co máme srdce a nějakou tu lidskost, musíme to zastavit!!

 3. Omlouvám se, ale film byl z důvodu porušení autorských práv odstraněn ze serveru Vimeo. Pokud najdu čas, umístím video na jiný server.
  WZK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *