Člověka nejde změnit, lze ho pouze inspirovat

InspiraceRád pomáhám lidem s jejich problémy, rád bych je změnil k lepšímu, aby nebyli nešťastní a negativní. Bohužel je taková doba, kdy člověk chce někomu dát radu, ale místo, aby mu naslouchal, ho pošle okamžitě do**dele, aby se staral o sebe.

Také jsem byl takový, někdo mi poradil a neposlouchal jsem ho, i když mi říkal pravdu, nyní jsem úplný opak. Rád si vyslechnu něčí rady, i když mi jsou proti srsti, nejsem ovládán svým egem, kterému to vadí, že ho někdo poučuje. Vlastně je to hra mezi egem a vědomím. Když vám řeknu, že moc jíte, že byste se měli zamyslet nad svou životosprávou, pošlete mě někam, budu zticha. Jen jsem chtěl dát radu, ale nepřijali jste ji a já to chápu. Pak už je to jenom na vás, zda se přeci něco ve vás pohne, a nakonec si řeknete, že jsem měl v něčem pravdu.

Když se mě někdo zeptá na cokoliv, rád mu poradím, povedu debatu a nebudu zaslepen jenom svou pravdou, jsem otevřený všem názorům, činům, důkazům, ale je to jen na mě, zda tyto informace příjmu.

Když řeknete člověku, že by měl zhubnout, že by se měl nad sebou zamyslet, že by měl zapracovat,  že by měl udělat cokoliv, automaticky se naštve, protože jeho ego nesnáší, že ten, který mu tyto věci říká, má vlastně pravdu, o které vlastně on sám ví, ale nechce si ji připustit. Později stejně bude nad touto věcí uvažovat, stoupne si před zrcadlo a bude se pozorovat.

Nemám rád, když se někdo hned naštve, když mu chci dát radu, obyčejnou radu. Ale na druhou stranu chápu, že je na něm, jestli příjme, nebo nepřijme mé rady.

Člověka nejde změnit ihned, člověk se musí změnit sám a musí mít čas, musí mít inspiraci, důkazy, musí vidět činy, až poté se může změnit. Nemůžete člověku bušit informace do hlavy, proti jeho vůli. Pokud to tak děláte, budete označen za fanatika.

Lidé by si měli předávat mezi sebou zkušenosti a být otevřeni.

Mahátma Gándhí

“Buď změnou, kterou chceš ve světě vidět.”
– Mahátma Gándhí

2 komentáře u „Člověka nejde změnit, lze ho pouze inspirovat

  1. Ahoj, při čtení Tvých postřehů ze života ( a určitě nejen z tohoto posledního) mi napadla ona věta ” A povede je dítě ” . Tvé myšlenky míří do podstaty a bez ohledu na Tvůj věk mi připomínáš, že se máme navzájem od sebe pořád co učit. Bez rozdílu věku, postavení, škol a titulů. Mrzí mě, že mladí jsou staršími generacemi pořád bráni jako nezkušení, přestože to často bývá naopak. Každá další generace je o něco dál, než generace jejich rodičů a v současnosti je onen rozdíl dost markantní. Mladí jsou často velmi staré duše a přicházejí poučit své starší bližní. Tolik jen můj dojem ze Tvých stránek. Klobouk dolů, úklona, poděkování a prosba o další pokračování v této cestě. Tvé ego tohle určitě stráví, chci Tě povzbudit – sám jsem zrozen ve znamení Skopce a generační rozdíl mezi námi nevidím jako nic oddělujícího.
    Miroslav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *